3. „Акулите” схрускаха Славия и продължават без загуба (видео)

„Акулите” схрускаха Славия и продължават без загуба (видео)

Черноморец победи столичани с 2:1 и се изкачи на трета позиция в „А” група

Бургаският Черноморец продължава да оставя отлични впечатления с представянето си през новия сезон в „А” групата.

„Акулите” на Красимир Балъков победиха у дома столичния Славия с 2:1 в последния мач от осмия кръг на родния футболен шампионат и заедно с шампиона Литекс, останаха единствените отбори, които все още не са допуснали поражение от началото на новата кампания.

Черноморец откри резултата на своя стадион „Лазур” още в 50-ата секунда на двубоя, след като Радослав Димитров от Славия засече топката в собствената си врата, прехвърляйки с глава собствения си страж Кунчев.

Две минути преди края на първата част бургазлии стигнаха и до второто си попадение в срещата, дошло след центриране от корнер в наказателното поле на Славия. Хайри бе изпуснат от защитата на белите и стреля, Кунчев изби, след което при добавката Хайри не сбърка и направи резултата 2:0.

Столичани се върнаха в мача три минути след почивката, когато Илия Илиев стреля от далеч, но топката се спря в краката на влезлия като резерва Тодор Колев, който остана сам очи в очи срещу Борел и не сбърка за 2:1.

В 62-ата минута Черноморец можеше да вкара и трети гол в срещата, но далечен удар на Дянков бе избит от страхотния в този мач Кунчев в десния стълб на пазената от него врата.

След успеха бургаските „акули” заеха трета позиция във временното класиране с 18 точки, на три зад лидера Левски, докато Славия остана на пето място с 15 точки от осем изиграни мача.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Черноморец: 33. Борел 18. Зайц 2. Дянков (к) 4. Хайри 6. Старокин 14. Андре 8. Марсио 78. Педриня 30. Дос Сантос (‘70 Крумов) 9. Фернандес (’87 Морис) 13. Тошев Резерви (’81 Муса);

Славия: 1. Кунчев 20. Димитров 22. Генев 25. Дениран 35. Петков (к) 27. Маншров (’82 Киков) 77. Пеев 33. Иванов 17. Божов 24. Цачев (’46 Колев) 7. Илиев (’64 Георгиев);

Георги Иванов за Левски: Не мога да махам и слагам глоби

"Не мога да определя чак като позорна загубата в Северна Ирландия", каза президентът на БФС

Стара Загора ще приеме Европейските квалификации за юноши

БФС смени стадиона в Пазарджик

Джон Паскуа Ибарола се включи в обучението на треньори от УЕФА "А" лиценз - вратари

То се проведе в периода 21-23 октомври на базата на Национална спортна академия „Васил Левски“