Акулите изядоха Локо Пловдив в Бургас (видео+снимки)

Алжирецът заби 2 гола и развинти развинти защитата на „смърфовете”

Черноморец Бургас постигна отлична победа над Локомотив Пловдив в най-интригуващия мач от третия кръг на „А” група. И двата гола за „акулите” вкара новото попълнение Жужу, който показа, че има нужната класа да се превърне в хита на първенството.

Двата тима показаха добра комбинативна игра и направиха много добър мач за българските стандарти. Двубоят почна динамично още в първите минути, а атаките към двете врати се редяха една след друга. Още в 6-ата минута пловдивчани треснаха гредата – Златински отлично изстреля плътен удар по земя, Стоян Колев плонжира неуспешно, но лявата му греда се оказа верен помощник и го спаси. В 20-ата минута домакините имаха основателни претенции за дузпа. Бенжалюн спря едно центриране отляво с 2 ръце в наказателното поле, но съдията прецени, че защитникът е бил прекалено близо до топката и не даде дузпа.

Азис стреля опасно в аут в 27-ата минута, а само 60 секунди по-късно „акулите” вече водеха с 1:0. Новото попълнение Жужу пое една топка, напредна на скорост и с премерен удар между краката на двама бранители прати топката в десния долен ъгъл на Лучини – 1:0 за Черноморец.

До края на полувремето Локо Пловдив опита натиск, но нямаше късмет пред гола, а и Черноморец имаше на вратата си един страхотен Стоян Колев. Стражът спаси удари на Лазаров и Венков, а когато Георгиев го преодоля с тупалка отдалеч в последната минута на първото полувреме, този път напречната греда му помогна и гол не падна.

На почивката Херо замени неефективния Венци Христов и пусна в игра опитния Тодор Паланков. „Смърфовете” заиграха по-открито, Лукич и Кавдански бяха заменени от Захора и завърналия се Даксон. Гостите се изнесоха напред и оставаха много празни пространства в защита.

Андонов имаше много добър шанс да направи 2:0 в 57-ата минута, но Лучини изби с прекрасен рефлекс удара му от малкия пеналт над вратата в корнер. След час игра Андонов и Крумов останаха двама на един срещу Бенжалюн, но Андонов се полакоми и не подаде, а бранителят се хвърли и застана на пътя на топката.

През целия мач Жужу си правеше каквото поиска по десния фланг и направи смешен национала Мишо Венков. В 72-ата минута пак алжирецът беше с топката, този път в центъра, видя, че Лучини е излязъл доста напред и с истински снаряд от 30 метра оплете кълбото в мрежата му за втори път – 2:0 за Черноморец. Голът беше много красив и определено е най-красивото попадение от новото първенство в „А” група до момента.

До края гостите се хвърлиха да върнат поне един гол, но изглеждаше по-вероятно да допуснат трети заради чудесните контри на Черноморец. Така съдията наду свирката за последно при 2:0 за „акулите”.

На „Лазур” почеркът на Димитър Димитров – Херо определено започва да се усеща и неговите момчета играят приятен за гледане атакуващ футбол. В тима на Локо Пловдив също се видяха много хубави неща, но малшансът пред гола и слабата игра в защита провалиха „черно-белите” днес.