3. "Акулите" издрапаха 2:2 с Черно море /снимки/

"Акулите" издрапаха 2:2 с Черно море /снимки/

Черноморец губеше с 0:2, но Преслав Йорданов и Цветомир Цонков спасиха бургазлии от загуба на "Лазур"

Отборът на Черноморец завърши 2:2 с тима на Черно море в контролна среща. Мачът се игра на стадион „Лазур“ пред около 400 човека.
До 60-та минута „акулите“ изоставаха с 0:2, но съумяха да се върнат в мача и да не го загубят.

През първата част момчетата на Димитър Димитров определено оставиха инициативата на своя опонент и логично я завършиха с гол пасив.

През второто полувреме бургазлии се посъживиха и вдигнаха оборотите. Въпреки това обаче допуснаха втори гол в 60-та минута. Последваха множество смени, които раздвижиха играта и логичното се случи.

В 76-та минута Преслав Йорданов върна едно попадение след хубав удар от воле в наказателното поле.

Малко след това моряците останаха с човек по-малко, след като техен играч беше изгонен с червен картон.

„Акулите“ продължиха своя натиск и в самия край на двубоя Цветомир Цонков спаси своя отбор от поражението. Ветеранът на черноморци засече страхотно центриране на Венци Христов и фиксира крайното 2:2.

Черноморец: Колев, Дянков, Терзиев, Фо-Поре, Луи, Паланков, Цонков, Хасан, Исуф, Гаел, Боли /Николов, Филипов, Самир, Стоянов, Христов, Балтанов, Балджийски, Йорданов/

Следващата контрола на Черноморец е на 1 август /сряда/ срещу тима на „Етър“ Велико Търново. Срещата ще се играе на стадион „Лазур“, като часът ще бъде уточнен допълнително.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира