3. "Акули" и "смърфове" продължават без победа в първенството (+СНИМКИ)

"Акули" и "смърфове" продължават без победа в първенството (+СНИМКИ)

Отборите на Черноморец и Локо (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в Бургас, четвърти пореден хикс за "черно-белите"

Отборите на Черноморец и Локо (Пловдив) завършиха наравно 1:1 на стадион „Лазур” в среща от 4-ия кръг на „А” група. Рангел Абушев откри резултата за гостите в 35-ата минута, но Яник Боли изравни с много красив гол в 55-ата.

Първите двайсетина минути на двубоя едва не приспаха близо 700-те зрители, дошли да наблюдават на живо мача в Бургас. Двата тима не създадоха нито една сериозна голова опасност с изключение на няколко центрирания от статични положения.

Домакините имаха лек превес във владението на топката, но не съумяха да се възползват от него.

Така се стигна до 35-ата минута, когато след заучено положение от фаул няколко футболисти на Локомотив оградиха Стоян Колев, за да му попречат да се намеси по най-добрия начин при центриране на Марин Петров. Тактиката на гостите се оказа печеливша, защото стражът на Черноморец боксира неуверено, пращайки топката в краката на Рангел Абушев, който от десетина метра нямаше право да сбърка.

„Акулите” така и не съумяха да се окопитят до края на първата част. Техният отговор обаче дойде в 55-ата минута, когато Яник Боли отбеляза зрелищно попадение със задна ножица, което рядко се вижда по родните терени.

Бургазлии се активизираха след изравнителното попадение, но въпреки че се впуснаха в атака в търсене на втори гол, но с изключение на неточни удари на Яник Боли и резервата Преслав Йорданов, така и не успяха да застрашат сериозно вратата, пазена от Стефано Кунчев.

В края на срещата, бесният от отсъжданията на съдията наставник на Локомотив Емил Велев бе изгонен от резервната скамейка и по този начин няма да може да дава директни напътствия на играчите си при домакинството на Миньор.

„Смърфовете” продължават да не познават друг резултат освен равенството след четири хикса в първите си четири мача. Пловдивчани заемат десета позиция в класирането с актив от четири точки. Черноморец пък е 13-и със само два спечелени пункта.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира