3. Академия Литекс изпраща успешна година

Академия Литекс изпраща успешна година

2008 година бе повече от успешна за футболна академия Литекс, съобщава официалният сайт на клуба. Две от възрастовите групи спечелиха престижни турнири, проведени в курорта Албена. Набор 94, воден от Димитър Здравчев, взе купата след безапелационна победа с 5:2 над ЦСКА. Набор 93, където треньор е Петко Петков, стана първи след 2:0 над националния отбор.

Като сериозен успех за младата школа на Литекс може да се окачестви и петото място на силния международен турнир в Хърватия през лятото. Там сборен отбор от набори 90 и 91 записа две победи и две загуби, за да завърши пред титулуваните Рапид (Виена), Славия (Прага) и Бешикташ.

Набор 94 е бронзов медалист за Купата на България, както и ученически шампион.

Два тимът са на полуфинал за Купата на БФС, което означава минимум бронзов медал. Само ловчанлии и Левски могат да се похвалят с подобен успех.