3. 9 от ЦСКА биха 11 от Калиакра (видео)

9 от ЦСКА биха 11 от Калиакра (видео)

Два червени картона накараха червените да треперят

ЦСКА спечели пестеливо гостуването си на Калиакра. С 9 човека пет минути преди края червените удържаха крехката си преднина от 2:1, въпреки че се поизпотиха. Всичко тръгна перфектно за армейците. В 21-ата минута Янчев откри от воле, а Нелсън покачи на 2:0 десет минути по-късно след самостоятелен рейд. Адемар обаче получи директен червен картон, което създаде главоболия за гостите, след като Детелин Димитров върна един гол през втората част. Пет минути преди края и Делев напусна преждевременно двубоя за втори жълт картон и накара своите да треперят до края. Съдията Станислав Тодоров от Шумен обаче даде само две минути продължение, въпреки многобройните картони след почивката, и не позволи на Калиакра да направи още атаки.

С третия си успех червените делят първото място с Черно море. Двата отбора са с по 9 точки, но червените имат по-лоша голова разлика. Калиакра е с три загуби на 14-ото място.

Мачът започна във високо темпо. Калиакра се опита да наложи натиск и направи няколко изсипвания пред вратата на Мболи, но армейците се справиха. Веднъж останаха съмнения за игра с ръка на Бандаловски в наказателното поле.

В 21-ата минута ЦСКА откри резултата. Бандаловски се пребори на тъчлинията и центрира от десния фланг на дузпата, където нахлуващият Янчев от воле прониза Цветан Димитров.

Десет минути по-късно червените удвоиха. По идентичен начин той спаси тъч, направи хубав рейд и с безпощаден шут в наказателното поле с левия крак направи безпомощен Димитров.

Само пет минути по-късно обаче ЦСКА остана с човек по-малко заради червен картон на Адемар, който спря непозволено излизащия сам срещу Мболи Заков. Така червените трябваше да доиграят оставащите 60 минути с 10 души.

През второто полувреме Калиакра трудно стигаше до положения, но до последно не се отказа да търси гола. В 65-ата минута го постигна. След разбъркване при изпълнение на ъглов удар Детелин Димитров от воле препарира Мболи за 1:2.

Спас Делев можеше да реши всичко в 75-ата минута, но ударът му срещна напречната греда.

Постепенно мачът се изнерви – ЦСКА бавеше, а Калиакра натискаше. Куп жълти картони бяха показани за разправии, а напрежението стигна връхната си точка в 85-ата минута, когато втори жълт картон получи Спас Делев и гостите трябваше да доиграят мача с двама души по-малко.

Макар и колебливи отзад, червените не допуснаха изненада и двубоят приключи при 2:1 в тяхна полза.