3. 10 от Верея се пребориха за победата над Локо (ГО) (ВИДЕО)

10 от Верея се пребориха за победата над Локо (ГО) (ВИДЕО)

Тимът Стара Загора постигна първи успех след близо два месеца – 1:0, грозни сцени и червени картони след последния съдийски сигнал

Верея победи Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 13-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят, който се проведе на стадион „Трейс Арена”, завърши при резултат 1:0. Домакините изковаха успеха си, който е първи след близо два месеца, с 10 души на терена, след като Балде бе изгонен през първото полувреме.

Това бе първи мач между двата съперника на ниво елит и първи успех за Верея над „железничарите”.

През първата половина от полувремето отборът на гостите бе по-активен и действаше по-агресивно. В 8-ата минута Курьор центрира от пряк свободен, в наказателното поле защитникът Венцислав Керчев засече с глава и насочи точно под напречната греда, но Иван Караджов демонстрира рефлекс и с една ръка успя да избие.

Тимът от Горна Оряховица опитваше различни начини да стигне до положения – с центрирания от двата фланга и извеждащи подавания от дълбочина. Верея се бранеше стабилно и разчиташе на контри. При една такава Момчил Цветанов получи топката и се насочи към наказателното поле, но бе настигнат от Фиданин, който застана на пътя на удара.

Като цяло, два бяха основните моменти, които белязаха първата част на този мач. В 39-ата минута Балде получи втори жълт картон и така остави Верея с човек по-малко. Той извърши напълно необмислено нарушение срещу Джоман, като вдигна високо крака си и съдията Станислав Тодоров без да се замисли вдигна картона с жълт цвят.

Гостите обаче не успяха да се възползват от преимуществото си и дори получиха гол точно преди почивката. В 45-ата минута Сукуна се справи в наказателното поле с Фиданин и центрира към Момчил Цветанов. Бившият играч на ЦСКА засече от въздуха и стреля – топката се отби от дясната греда и премина голлинията, въпреки че вратарят Банков направи опит да я избие по-бързо.

След почивката треньорът на Локомотив Иван Колев пусна в игра нападателя Цветан Генков. Пред Верея обаче се откриха първите добри възможности за гол в началото на втората част. В 49-ата минута опитният Георги Андонов изпълни майсторски пряк свободен, но топката профуча много близо от лявата греда.

Гостите натиснаха съперника си и, очаквано, го принудиха да приеме играта в своята половина. В 56-ата минута Кифуети изведе Курьор сам срещу Караджов, бившият играч на Черно море стреля, но Караджов запази дух и успя да спаси.

Старозагорци се браниха с всички сили, но не се бяха отказали да търсят възможности за втори гол. В 64-ата минута Сукуна бе изведен много добре, той напредна и отправи силен удар по земя, но за негово нещастие топката мина покрай дясната греда.

До края „железничарите” направиха всичко по силите си, да са стигнат поне до точката. Зветан Генков на няколко пробва късмета си, но ударите му бяха твърде слаби, за да затруднят Иван Караджов.

След последния съдийски сигнал се случиха неприятни сцени - играчи на двата отбора се сдърпаха, като в основата бяха Курьор и Мунин, и съдията Тодоров показа им вдигна червени картони.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА