3. 10 от Лудогорец и 11 от Литекс не си вкараха (ВИДЕО)

10 от Лудогорец и 11 от Литекс не си вкараха (ВИДЕО)

Преднината на разградчани пред Левски се скъси на 2 точки

Литекс и Лудогорец не се победиха в яко дерби под дъжда. Равностойната битка в Разград завърши 0:0. От 57-ата минута нататък домакините играха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Йордан Минев. "Орлите" обаче не се предадоха до края и пропуснаха няколко добри ситуации, едно от които удар в гредата на Марселиньо.

Равенството означава, че преднината на Лудогорец пред Левски се сви до 2 точки десет кръга преди края на сезона. Литекс пък отстъпи в класирането и заема 5-то място, след като бе изпреварен от преките си опоненти ЦСКА и Ботев.

Кадрови проблеми принудиха Христо Стоичков да прибегне до някои промени в състава си. В нападение той заложи на бразилския тандем Жуниор и Ванжер, докато капитанът Г. Миланов заигра като вътрешен халф с Цветков. Шанс за изява като титуляр по десния фланг получи Момчил Цветанов.

Срещата очаквано започна равностойно и оспорвано. Домакините пробваха чрез Александров и Гъргоров да изненадат Пиргов с далечни удари, докато оранжевите разчитаха на комбинации и контраатаки. В 22-та минута Ваюши се вряза в отбраната и центрира, но бранител на Лудогорец изчисти от голлинията. Десет минути по-късно ловчанлии създадоха най-опасната ситуация за първото полувреме в мача. Ванжер бе изведен на стрелкова позиция и веднага стреля, но стражът Стоянов прояви рефлекс и майсторски изби.

След почивката ситуацията не се промени - здрава битка и високо темпо, независимо от дъжда и трудния терен. Оранжевите, които повече от половин час играха с човек повече заради заслужен втори жълт картон на Йордан Минев, търпеливо чакаха своя шанс в предни позиции, докато отзад с класа и хладнокръвие Пиргов не допусна изненади. Литекс опита да стигне до гол чрез контри, но Ваюши и Ванжер бяха спрени непозволено. В 84-та минута Лудогорец сътвори опасна атака, но Марселиньо нацели левия страничен стълб. В даденото от съдията продължение Божиков можеше да се превърне в герой, но Стоянов отново се прояви на висота и парира силния му шут.

Бруно Акрапович ще бъде новият наставник на „зелените“

Ивелин Попов намекна, че Станислав Шопов се завръща в Ботев (Пловдив)

Вижте какво написа Попето за халфа на ЦСКА

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи