Нещастна загуба за Берое 96

Днес от 10:30 часа на изкуственото игрище над градският стадион един срещу друг в битка за второто място в областната група за деца се срещнаха Берое 96 и с година по-големите възпитаници на ФК Стара Загора. “Зелените” откриха резултата в 46-ата минута чрез Ивайло Боев, но с попадения на Жулиен Йорданов в 52-ата минута и на Теодор Марков две минути преди края на срещата гостите измъкнаха победата и задминаха беройци във временното класиране.

Днес от 10:30 часа на изкуственото игрище над градския стадион един срещу друг в битка за второто място в областната група за деца се срещнаха Берое 96 и с година по-големите възпитаници на ФК Стара Загора. “Зелените” откриха резултата в 46-ата минута чрез Ивайло Боев, но с попадения на Жулиен Йорданов в 52-ата минута и на Теодор Марков две минути преди края на срещата гостите измъкнаха победата и задминаха беройци във временното класиране.

Първото полувреме може да се раздели на три части. В първата младите беройци диктуваха нещата на терена и макар Ивайло Боев да имаше няколко възможности да отправи голов удар до промяна в резултата не се стигна.

Втората част от полувремето играта беше равностойна и предимно в средата на терена без опасности пред двете врати.

През третата част от това първо полувреме с една година по-големите футболисти от ФК Стара Загора успяха да пренесат играта в половината на Берое и само малшанса им попречи да поведат в резултата.

Второто полувреме премина на един дъх и с изключително много положения пред двете врати.

Жулиен Йорданов навлезе в наказателното поле и малко преди да нанесе удар във вратата Мартин Тенев успя да избив в ъглов удар.

Две минути по-късно - в 38-ата минута, Ивайло Боев навлезе отляво в наказателното поле на ФК Стара Загора, но вместо да бие се опита да финтира преследващия го защитник, но топката му беше избита в корнер.

Само след още две минути Георги Русев след чудесен пас остави Боев сам срещу вратаря Делчев. Но последния съобразително излезе и успя да блокира удара на беройската девятка и изби в тъч.

Николай Георгиев пропусна да открие резултата в 42-ата минута. Изтрелът му от границата на наказателното поле облиза напречната греда. Този изтрел се получи след центриране от пряк свободен удар и след като защитник на ФК СТЗ я изби право в краката на номер 16 от отбора на Берое 96.

В 45-ата минута от мача най-ниския на терена Георги Русев направи рейд между нвколко защитници и достигнал на 3 метра от вратата на Делчев, вместо да вкара гол потърси съотборник и сгреши.

Все пак нямаше как да не падне гол във врата на ФК Стара Загора. Това стана в 46-ата минута от мача. Даниел Марков изведе сам срещу вратаря Ивайло Боев, който този път не сгреши за 1:0.

Младите беройци продължиха да натикват батковците си от ФК Стара Загора в тяхното наказателно поле. Втория гол се печеше и само блестящата намеса на вратаря Делчев го предотвати, след като Николай Георгиев отправи много точен и силен удар в долния десен ъгъл на противниковата врата.

И обикновено както се случва във футбола, ако не вкараш ще ти вкарат. В 52-ата минута резултата беше изравнен. Оставения необезпокояван пред наказателното поле Наджи, подаде към Йорданов в наказателното поле и той с премерен удар възстанови равенството.

Изравнителния гол стъписа момчетата от Берое и няколко минути играта се водеше в центъра на терена без опити за остри влизания към една от двете врати. Все пак в 59-ата минута отново Жулиен Йорданов се озова сам срещу вратата на Бакърджиев, но вместо да напредне опита удар от границата на наказателното поле. Топката премина на метър от левия стълб.

Най-дейният през второто полувреме Георги Русев отново премина като на парад през защитата на школата на Петко Петков и много съобразително предостави топката на свободният на три метра от вратата Димитър Трайков. Той обаче не успя да насочи топката във вратата.

В следващите минути и двата отбора търсеха победата.
В 67-ата минута отново Йорданов се оказа на стрелкова позиция и отправи страхотен удар, но блестяща изява на вратаря Бакърджиев предотврати втори гол във вратата си. В последвалата атака на беройци Ивайло Боев от около 7-8 метра в изгодна позиция изпрати топката над вратата.

В стремежа си да спечелят битката за второто място в областната група момчетата от Берое натиснаха, но оставяха свободни пространства в защитата. От това се възползва влезлия като резерва Теодор Марков останал сам срещу вратата и с много точен удар в долния ляв ъгъл вкара втория гол за ФК Стара Загора. Това се случи 2 мин преди края в 68-ата минута.

Стражът Бакърджиев със спринт занесе топката в центъра, за да не се губи време и подканяше всички бързо да се изнесат за подновяване на играта. До края на мача Берое оказа натиск за изравняване, но не успя да стигне до голово положение.

И така в един много интересен двубой, с година по-големите момчета от ФК Стара Загора успяха да вземат дербито в групата.