Берое приема Пирин в много важен и за двата отбора мач за спасението

Срещата е от 15:15 часа българско време

Берое и Пирин (Благоевград) излизат един срещу друг в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Мачът в Стара Загора стартира в 15:15 часа, а главен съдия ще бъде Ивелин Занев.

И двата отбора не са в най-добрата си форма и се намират в долната част на класирането. Домакините са 12-ти, далеко от десетото място, което би ги спасило още в редовния сезон. Към момента “заралии” са с 24 точки и са нанизали две поредни загуби - и двете с по 0:1 срещу софийски отбори (Левски и Славия). Като цяло старозагорци имат само една победа в последните си девет мача - срещу Спартак във Варна с 4:0. Аут за днешния мач със сигурност е защитникът Сана Гомес. Той се контузи в последния мач на Берое срещу Левски, а притесненията са, че може да отсъства дълго.

Пирин от своя страна излиза в днешния двубой като 14-ти в класирането. Ако запази това място и в края на кампанията, “орлетата” ще трябва да играят бараж за оцеляване срещу четвъртия от Втора лига (заради евентуалното челно класиране на ЦСКА 1948 II).

Благоевградчани са с 21 точки и ако днес постигнат победата, ще се изравнят с Берое. Иначе Пирин няма победа вече четири двубоя подред, след като записа две равенства, а след това и две загуби. В миналия кръг “орлетата” отстъпиха на ЦСКА - София с 0:1, а преди това паднаха и от Локо (София) с 0:2. Лошата новина за Христо Янев е отсъствието на Преслав Йорданов. Той получи контузия по време на мача с “червените”.

По-рано през сезона Пирин и Берое направиха нулево равенство в Благоевград. Последният мач в Стара Загора отново не излъчи победител и завърши 1:1. За последно един от двата тима излезе победител на 2 август 2021, когато “заралии” надвиха “орлетата” с 3:2 като гост.