Ачиари: Не ни отне малко време да се адаптираме към терена във Видин

Треньорът на Берое се пак остана доволен от класирането на тима за 1/8-финалите на турнира за Купата на България

Старши треньорът на Берое Хосе Луис Ачиари остана доволен от играта на своите футболисти при успеха с 2:1 като гост на Бдин Видин от 1/16-финалите за SESAME Купа на България, но открои лошото време и трудния терен.

„Да, теренът не беше в добро състояние, имаше силен вятър. Беше един двубой с много единоборства. В първите 10 минути не можахме да се адаптираме добре към терена, но до полувремето колкото можехме, играхме футбол. Имахме много ситуации пред вратата на Бдин Видин, при които не успяхме да вкараме гол. Второто полувреме беше същото, когато стигахме до много ситуации. Изравниха ни от статично положение. После имаше няколко минути, в които не бяхме добре подредени на терена и дадохме положения на Видин да ни създаде положения на контраатака. После отборът се успокои и започнахме да владеем повече топката и да създаваме ситуации за гол. Искам да поздравя своите играчи за днешния мач, защото времето и теренът бяха тежки. Те показаха голям професионализъм и успяхме да спечелим този мач“, заяви наставникът на Берое минути след края на мача във Видин.

Относно предстоящия мач с ЦСКА 1948 за Купата, наставникът на Берое заяви: „Първо имаме да изиграем няколко мача в първенството. Отборът на ЦСКА 1948 е добър отбор, но ние искаме да спечелим този мач и да продължим в турнира, но първо трябва да се подготвим за мача в петък срещу Хебър“.