2. Баскетбол
  3. Жените на Рилски спортист сразиха Славия и в София

Жените на Рилски спортист сразиха Славия и в София

Това бе дербито на двата най-млади отбора в НБЛ

Рилски спортист победи Славия в дербито между двата най-млади отбора в НБЛ-жени. Подобно на първия мач между тях, който се игра в Самоков, и в този момичетата на Красимира Банова победиха, но днес те стигнаха до успеха далеч по-лесно. Срещата се игра в столичната зала „Триадица” и завърши при резултат 80-68, съобщи сайтът "Бългериън Баскет". Това бе втора победа за Рилски за сезона, а славистките все още не са усетили вкуса на успеха.

Срещата започна посред очакванията – двата отбора бяха много мобилизирани и изключително равностойни. През цялата първа четвърт разликата бе минимална, а водачеството се смени няколко пъти, за да се стигне до 3 точки в полза на домакините. През втората десетка обаче самоковки обърнаха резултата, а в средата й записаха серия от 8-0 и след стабилна игра до почивката успяха да натрупат аванс от 11 токи за 42-31.

На моменти през третата четвърт разликата падаше до 9 точки, но Рилски веднага успяваше да я увеличи до 13-14 и устремено вървеше към победата в този мач. След 30 минути на терена гостите си бяха осигурили спокойни последни минути на мача при 64-50. През последната четвърт разликата достигна 20 точки и това сложи окончателен край на мача. До края той просто бе доигран и гостите се поздравиха с победата.

Ан Фаръл отново бе най-силната баскетболистка за победителките, като записа дабъл дабъл от 24 точки и 15 борби. Много силен мач изигра Вероника Джикова, която бе много близо до трипъл дабъл с 21 точки, 9 асистенции и 8 борби. Еми Ушагелова пък добави 13 точки и 6 борби.

За Славия Нели Пашева бе най-силна с 18 точки и 6 борби. По 13 вкараха Зорница Найденова и Антония Загорова (7 борби), а с дабъл дабъл от 12 точки и 11 борби се отчете Александра Делчева.

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Вижте всички резултати

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача от НБА

Балкан загуби от грузинци в Ботевград за Купата на ФИБА

Отборът от Ботевград отстъпи пред Кутаиси 2010 със 78:86

ЛеБрон и сина му влязоха в историята

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс откри новия сезон с успех срещу Ню Йорк Никс със 132:109

Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80