Везенков в игра за победа на Сакраменто (ВИДЕО)

Кралете се справиха с ЛА Лейкърс в НБА

С Александър Везенков в игра Сакраменто Кингс постигна важна победа срещу ЛА Лейкърс със 109:95 (24:24, 32:27, 35:19, 18:25) в среща от редовния сезон в НБА. Така "кралете" запазиха шансове за директно класиране за плейофите.

Българската звезда Александър Везенков записа 10 минути, в които се отличи с една борба и 2 точки, дошли след изпълнение на наказателни удари. Това беше втори мач, в който Саша излиза на паркета, след почти два месеца отсъствие заради травма. На 1 април Везенков направи завръщането си.

Домантас Сабонис бе над всички с 58-ия си пореден дабъл-дабъл, завършвайки мача с 22 точки, 20 борби и 9 асистенции. Ди'Арън Фокс отбеляза 20 точки, а Кайлър Мъри - 19. За гостите Ръсел Уестбрук вкара 19 точки, Пол Джордж бе с 18, а Норман Пауъл завърши мача със 17.

Срещата започна с много грешки и от двата отбора и поредица от неуспешни стрелби. Постепенно обаче и двата отбора се разиграха, но никой не успя да вземе аванс и след първата четвърт резултатът бе равен 24:24, след тройка със сирената на Трей Лайлс. В началото на втората четвърт в игра влезе и Александър Везенков, като първата му проява беше нарушение срещу Джеймс Хардън, удряйки го в лицето в опит да отнеме топката. След това обаче българинът спечели важна борба под собствения кош, а няколко секунди по-късно бе фаулиран в атака и отбеляза първите си точки от линията за фаул. Сакраменто пък влезе в серия от 12 безответни точки и поведе с 33:24. Благодарение на Пол Джордж и Норман Пауъл, ЛА Лейкърс стопи преднината на "кралете" и на полувремето резултатът бе 56:51 в полза на Кингс.

"Кралете" започнаха третата част по-добре и набързо направиха преднината си двуцифрена за 67:57. Отборът на Майк Браун играше доста уверено и доминираше на паркета, като частта завърши с 21 точки аванс - 91:70 за Сакраменто. В началото на четвъртата част в игра отново се появи Везенков, който още в началото блесна с чудесна работа в защита и това даде началото на успешна атака на Кингс. Този път той престоя на игрището близо 7 минути, като след това отстъпи мястото си на Кийгън Мъри. Въпреки че в един момент разликата достигна 20 точки, Майк Браун предпочете да задържи титулярите си в игра. Сакраменто не изпусна инициативата, но в края ЛА Лейкърс стопи част от 20-те точки изостанане и мачът завърши 109:95 в полза на "кралете".