Везенков поигра малко при победата на Сакраменто над Нетс (ВИДЕО)

Българинът отново получи ограничено игрово време след завръщането си от контузия

Отборът на Сакраменто Кингс се върна към победите след двете поредни загуби в НБА. "Кралете" записаха  убедителен успех със 107:77 (29:19, 36:21, 13:24, 29:13) над Бруклин Нетс и все още таят искрица надежда да се доберат до място в плейофите. Българинът Александър Везенков почти не получи шанс за изява в мача, като бе пуснат чак в последните две минути и завърши с нулев актив по всички показатели.

Основна роля за успеха на гостите отново имаше Домантас Сабонис, който записа рекордния си 61-ви дабъл-дабъл от 18 точки и 20 борби. Ди'Арън Фокс бе най-резултатен за Кингс с 20 точки. За домакините пък се отличи Камерън Томас в 21 точки, Трендън Уотфорд добави 16, а Джейлън Уилсън вкара 10.

Срещата започна равностойно, но в един момент Сакраменто вдигна оборотите и успя да отбеелжи девет безответни точки, за да обърне резултата и да поведе с 19:15. След това гостите увеличиха преднината си на десет точки при 27:17, а първата четвърт завърши 29:19.

Силната игра на Сакрамент продължи и през втората четвърт, която завърши при 65:40 след кош със сирената на Ди'Арън Фокс.

Бруклин успя да стопи изоставането си след полувремето, но не достатъчно. "Кралете" продължиха да държат контрола над срещата. В края на частта резултатът бе 78:64 в полза на Кингс. Още в началото на последната част обаче Сакраменто отново превключи на по-бърза скорост и си върна преднината от 20 точки при 86:66.

Александър Везенков се появи в игра две минути и половина преди края на двубоя. Българинът обаче нямаше време да остави какъвто и да е отпечатък в срещата, която завърши при резултат 107:77.

След този успех Сакраменто е с актив от 45 победи и 33 загуби и се намира на 8-ата позиция в Западната конференция. Бруклин пък е с 31 победи и 48 поражения на 11-ото място на Изток.