Сакраменто с Везенков затъна след драма (ВИДЕО)

Българинът с 6 точки, 2 борби и асистенция

Александър Везенков записа общо 13 минути и 58 секунди, за които отбеляза 6 точки, овладя 2 борби и направи 1 асистенция при драматичното поражение на Сакраменто Кингс от Бостън Селтикс със 100:101 (15:27 35:27 22:30 28:17) в среща от редовния сезон на НБА.

Мачът бе от огромно значение за класирането на "кралете", тъй като малко преди края на сезона те изпаднаха от топ 6 и в момента са на осмото място в Западната конференция. Тази позиция не им позволява да се класират директно за 1/8-финалите в плейофите. Новото поражение, което бе второ поредно, изравни баланса им с деветия в класирането ЛА Лейкърс, с който вече имат по 44 победи и 33 загуби. Все пак шестото място все още не е непостижима цел, тъй като там за момента се е настанил отборът на Ню Орлиънс Пеликанс, който има само победа повече, но и мач по-малко.

Селтикс пък се готви за директните елиминации, като днес постигнаха четвърта поредна победа и продължават да нямат никаква конкуренция на върха в Източната конференция, където имат поразяващ актив от 61-16.

Поражението отново показа слабостта на Сакраменто в отборната игра, тъй като звездите за пореден път демонстрираха неоспоримите си индивидуални качества. Ди'Аарън Фокс бе пълният отличник на паркета от всички играчи, които се появиха и показа страхотна резултатност от 40 точкиДомантас Сабонис пък бе един от самото тримата баскетболисти, които завършиха вечерта с "дабъл-дабъл", правейки 16 точки и 16 борби.

Това бе 59-ият пореден "дабъл-дабъл" за Сабонис и общо 73-тият му в рамките на настоящия сезон, което бе подобрение на рекорда на Хаким Оладжувон от сезон 1992/1993, когато нигериецът по време на кампанията направи 72 поредни.

За победителите Пейтън Причард бе най-резултатен със своите 21 точки, а фамозна ефективност демонстрира латвиецът Кристапс Порзингис, който бе сред титулярите и реализира "дабъл-дабъл" след 30 точки и 53 борби.