2. Баскетбол
  3. Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

Българският национал Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха втора поредна драматична загуба в баскетболната Евролига. Гръцкият тим отстъпи като гост на Байерн Мюнхен с 80:84 (19:20, 24:12, 18:27, 19:25) в среща от петия кръг на надпреварата, макар да имаше двуцифрен аванс на почивката.

Поражението е трето за баскетболистите на Йоргос Барцокас в турнира, а отборът има и две победи, заемайки 11-о място в класирането.

Въпреки загубата, българинът отново беше най-добър за отбора си, като завърши с 16 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 27:25 минути като титуляр. 12 точки добави Тайлър Дорси, а 10 Моузес Райт.

В основата на успеха за Байерн беше Карсън Едуардс с 30 точки, Девин Букър реализира 20. Германците са десети с баланс 3-2.

В следващия кръг на 29 октомври Олимпиакос ще приеме Реал Мадрид.

Испанският Барселона спечели срещу АСВЕЛ Вильорбан (Франция) с 90:83 (17:20, 26:24, 26:25, 21:14) и излезе начело в класирането с четири успеха от пет мача. Със същия баланс е и Жалгирис (Литва).

Победата е четвъртата поредна победа на "каталунците", за които Кевин Пънтър реализира 20 точки.

Турският Фенербахче загуби от шампиона от миналата година Панатинайкос (Гърция) със 76:81 (15:21, 20:25, 19:16, 22:19). Гърците стигнаха до успеха с късен обрат и важна тройка на Костас Слукас 67 секунди преди сирената.

Панатинайкос е четвърти в класирането с 3-2, а Фенербахче е на девета позиция със същия баланс.

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Вижте всички резултати

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда

Тази нощ се изиграха 10 мача от НБА

Балкан загуби от грузинци в Ботевград за Купата на ФИБА

Отборът от Ботевград отстъпи пред Кутаиси 2010 със 78:86

ЛеБрон и сина му влязоха в историята

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс откри новия сезон с успех срещу Ню Йорк Никс със 132:109

Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация