2. Баскетбол
  3. Левски удари Славия в дербито при жените

Левски удари Славия в дербито при жените

8-а поредна победа за Дунав 8806

Лидерът в класирането на женската Национална баскетболна лига Дунав 8806 (Русе) продължава без загуба, след като победи като гост Берое 07 (Стара Загора) с 80:53 (15:18, 23:18, 18:2, 24:15) точки.

Домакините играха добре до почивката и дори водеха в един момент с 11 точки. През третата част баскетболистките на Берое 07 вкараха само един кош, а тимът на Георги Божков реши мача. В последната част гостенките поведоха с 28 точки - 70:42.

Ейдриън Джонсън завърши с 22 точки и 13 борби за победителките. Шарел Алън добави 18 точки, а Александра Кънчева записа 13 точки и 8 борби. За домакините Кейтлин Соуински реализира 11 точки, а Зоя Станоева - 10 точки.

В последния мач Левски разгроми Славия с 93:69 (30:15, 24:14, 27;14, 12:26) точки, а за "сините" с 27 точки завърши Хуанита Уорд. За "белите" Нели Пашева реализира 29 точки.
ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Вижте всички резултати

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача от НБА

Балкан загуби от грузинци в Ботевград за Купата на ФИБА

Отборът от Ботевград отстъпи пред Кутаиси 2010 със 78:86

ЛеБрон и сина му влязоха в историята

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс откри новия сезон с успех срещу Ню Йорк Никс със 132:109

Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80