2. Баскетбол
  3. Левски разгроми Славия в баскетболната лига

Левски разгроми Славия в баскетболната лига

Сините дами биха с 82:55 в третия кръг

Вицешампионът Левски разгроми Славия с 82:55 (24:15, 23:8, 20:23, 15:9) точки в среща от третия кръг на женската Националната баскетболна лига (НБЛ).

За "сините" това е първа победа от началото на сезона, а "белите" записаха трето поредно поражение. В срещата интрига нямаше, тъй като баскетболистките на Левски са с класи над тези на Славия.

Възпитаничките на Стефан Михайлов поведоха с 24 точки на почивката - 47:23, а най-голямата разлика в мача бе 30 точки - при резултат 77:47 6:35 минути преди сирената. За Левски най-резултатна бе американката Хуанита Уорд, която записа "дабъл-дабъл" - 31 точки и 16 точки.

Петя Джамбазка добави 18 точки, Радослава Бъчварова - 16, а Агнеса Дойчинова - 12. За Славия Антония Загорова с 15 точки, Зорница Найденова записа 13 точки, а Станислава Станкова - 12.

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Вижте всички резултати

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача от НБА

Балкан загуби от грузинци в Ботевград за Купата на ФИБА

Отборът от Ботевград отстъпи пред Кутаиси 2010 със 78:86

ЛеБрон и сина му влязоха в историята

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс откри новия сезон с успех срещу Ню Йорк Никс със 132:109

Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80