2. Баскетбол
  3. Левски прегази ЦСКА в баскетболното дерби

Левски прегази ЦСКА в баскетболното дерби

Баскетболният тим на Левски постигна втора победа срещу вечния си съперник ЦСКА. Срещата се игра в зала "Христо Ботев" в София и завърши при внушителния резултат 121:78 в полза на "сините". Срещата започна равностойно, но полувремето дойде при резултат 50:43 в полза на Левски. До края на третата част възпитаниците на Тити Папазов вече водеха с 83:60. Накрая превъзходството на Левски стана още по-осезаемо и логично крайният резултат бе при 121:78.

Баскетболният тим на Левски постигна втора победа срещу вечния си съперник ЦСКА. Срещата се игра в зала "Христо Ботев" в София и завърши при внушителния резултат 121:78 в полза на "сините". Срещата започна равностойно, но полувремето дойде при резултат 50:43 в полза на Левски. До края на третата част възпитаниците на Тити Папазов вече водеха с 83:60. Накрая превъзходството на Левски стана още по-осезаемо и логично крайният резултат бе при 121:78.

"Tрипъл-дабъл" за Левски направи американецът Маркус Хол, завършвайки с 31 точки, 11 борби под коша и 12 асистенции.

Левски продължава да бъдe на 2-о място в класирането с 10 победи и 4 загуби, а "армейците" са предпоследни с 3 успеха и 11 поражения.

ЛеБрон и сина му влязоха в историята

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс откри новия сезон с успех срещу Ню Йорк Никс със 132:109

Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80

Документален филм по проекта на ФИБА бе представен в България

Документален филм по проекта на Международната федерация - ФИБА "Промис" (Promise) бе официално представен и в България

Александър Везенков отново над всички при успех на Олимпиакос (ВИДЕО)

Българинът бе най-резултатен за третата поредна победа в гръцкото първенство

Везенков отново понесе Олимпиакос на гърба си за трети успех в Гърция

Българинът беше най-резултатен с 20 точки за победата над Кардица

Ню Йорк Либърти спечели титлата в женската НБА

Ню Йорк Либърти победи Минесота Линкс с 67:62 (10:19, 17:15, 20:10, 13:16, 7:2) след продължение в Бруклин в петата среща и спечели финалната серия с 3:2