2. Баскетбол
  3. Балкан (Ботевград) с втора победа в НБЛ

Балкан (Ботевград) с втора победа в НБЛ

Вицешампионът разби Академик Бултекс 99 със 104:83

Вицешампионът Балкан (Ботевград) постигна втора победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже.

Пред своя публика "зелените" спечелиха срещу Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 104:83 (23:20, 31:22, 25:27, 25:14), след като водеха почти през целия мач.

Тимът от Ботевград има две победи и една загуба, а пловдивският състав е два успеха и две поражения.

Баскетболистите на Васил Христов изиграха силна втора четвърт и на почивката водеха с 54:42. След подновяването на играта домакините продължиха да имат преднина около 15 точки, а в края на последните 10 минути натрупаха още по-голям аванс и спечелиха с 21 точки разлика - 104:83.

Къртис Джоунс беше най-полезен за Балкан с 27 точки, 5 борби и 7 асистенции. Таейър Маршал се отчете с 21 точки и 7 борби, а Константин Тошков записа 16 точки и 10 асистенции. Николай Грозев добави 14 точки, а Георги Боянов завърши с 13 точки и 10 борби.

За пловдивчани Александър Матушев реализира 18 точки, Николай Титков вкара 14 точки, а Обрад Томич се отличи с 12 точки и 10 борби.

В следващия кръг Балкан (Ботевград) ще гостува на Шумен на 2 ноември, а Академик Бултекс 99 почива.

Американска баскетболистка получи българско гражданство

Американската баскетболистка Кайла Хилсман получи българско гражданство и ще може да играе за женския национален отбор на страната ни

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда