2. - Балкани
  3. Лил попари "фенерите" насред Истанбул

Лил попари "фенерите" насред Истанбул

Френският тим стигна до "златен" гол в 85-та минута за 1:1 и продължава на осминафиналите.

Лил попари надеждите на Фенербахче за място на осминафиналите в Лига Европа. Френският тим стигна до 1:1 при гостуването в Истанбул и продължава напред. В първия мач преди седмица Лил се наложи с 2:1 като домакин.

Фенербахче се виждаше на осминафинал до 85-та минута, след като водеше в резултата. Емре Белозоглу бе дал преднина на отбора в 35-та минута. Тогава той засече центриране на Алекс от корнер. Топката се удари в земята и влезе в мрежата на Лил - 1:0 за Фенербахче и луда радост по трибуните на стадион "Шукру Сарачоглу" в Истанбул.

Феновете вече предвкусваха победата, когато се стигна до 85-та минута на мача. Тогава Билица направи фаул и получи жълт картон. При изпълнението му Адил Рами изпревари защитниците на Фенербахче и прати топката в мрежата - 1:1.

До края на мача Фенербахче опита да се вдигне на щурм, но така и не успя да вкара втори гол. В крайна сметка Лил триумфира насред Истанбул и продължава на осминафиналите.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Волкан, Баръш (79- Семих), Билица, Бекир, Йондер, Емре, Селчук, Гьокхан, Ведерсон, Алекс, Гуиса (74- Кристиян)

ЛИЛ: Ландро, Берия, Шеджу, Рами, Емерсон, Дюмон (79- Вандам), Мавуба, Обраняк, Обамеянг (68- Туре), Азар, Фро

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ведерсон, Билица (Фенербахче)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Емре Белозолу (35); 1:1 Адил Рами (85)

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.