2. - Българи в чужбина
  3. Юноша на Славия с дебют за Уулвърхемптън

Юноша на Славия с дебют за Уулвърхемптън

Петко Христов започна като титуляр и остана на терена до края на срещата с Дарби Каунти

Юношата на Славия Петко Христов дебютира за Уулвърхемптън в контролата на юношите младша възраст с Дарби Каунти, загубена с 3:4.

Централният защитник започна като титуляр и остана на терена до края на срещата, играна на тренировъчната база на Каунти. В двете полувремена Христов имаше двама различни партньори в центъра на отбраната. Атаката за третия гол в полза на Уулвърхемптън започна от Христов.

Той стана шампион на България при децата, родени 1999 година, със Славия. Централният бранител спечели голям процент от единоборствата срещу противниковите играчи, но отборът му допусна доста голове. Ръководството на младежката академия на Уулвърхемптън засега харесва изявите на Христов по време на пробния му период в Англия, който ще продължи до 7 август.

Все още е рано да се каже обаче дали той ще получи предложение за договор. Опит да си спечели контракт с Уулвърхемптън прави и нападателят от школата на ЦСКА Александър Аспарухов. 18-годишният таран замина за Англия преди два дни. Доскоро той бе част от дубъла на „армейците“.

В Никозия: АПОЕЛ смени 4 треньорa за 6 месеца

Георги Костадинов пак ще има нов наставник

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)