2. - Българи в чужбина
  3. Янков с пълен мач, Димитров с 84 минути при победа на Металург

Янков с пълен мач, Димитров с 84 минути при победа на Металург

Българските национали Чавдат Янков и Велизар Димитров изиграха ключова роля при победата на техния Металург (Донецк) с 1:0 като гост на Закарпатие в пореден мач от 17-ия кръг на украинското първенство

Българските национали Чавдат Янков и Велизар Димитров изиграха ключова роля при победата на техния Металург (Донецк) с 1:0 като гост на Закарпатие в пореден мач от 17-ия кръг на украинското първенство. На терена за Металург бе и доскорошният любимец на феновете на Левски Зе Соарес. След този успех възпитаниците на Николай Костов заемат 4-о място в класирането с актив от 30 точки, на 12 зад лидера Динамо (Киев).

Единственият гол в мача падна в 42-ата минута, а негов автор бе Мгуни, който бе изведен очи в очи с вратаря на Закарпатие и не сбърка за 1:0. Янков остана на терена през целия мач, докато Велизар Димитров бе заменен в 84-ата минута.