2. - Българи в чужбина
  3. Янков, Димитров и Зе Соарес със силни изяви за победа на Металург

Янков, Димитров и Зе Соарес със силни изяви за победа на Металург

Украинският клуб надигра закъсалия руски тим Криля Советов с 1:0

Чавдар Янков, Велизар Димитров и Зе Соарес направиха силен мач за своя Металург (Донецк) при победата с 1:0 над Криля Советов по време на тренировъчен лагер в турския курорт Белек.

Велизар Димитров изигра едно полувреме за Металург като през първата част показа добри умения пред наказателното поле на самарския клуб и на няколко пъти застраши противниковата врата. В 27-ата минута след самостоятелен пробив Чавдар Янков бе съборен в наказателното поле и спечели дузпа за Металург. Бившият играч на ЦСКА Велизар Димиров застана зад топката и стреля силно в левия ъгъл на Циган, но вратарят изби топката. Янков  и Димитров засипаха нападателите си с добри центрирания през първата част, но въпреки това след 11 удара по посока на вратата падна само един гол.

Попадението бе отбелязано от нападателя Сани Кинглси в 34-ата минута. Той получи добро подаване от Марио Серджо от дясното крило и се разписа за 1:0.

След почивката голмайсторът бе заменен от Зе Соарес. Янков отстъпи мястото си на Лазич, а Димитров бе заменен от Годин.