2. - Българи в чужбина
  3. Велизар с малко повече от час игра срещу киевския Арсенал, Зе Соарес се разписа

Велизар с малко повече от час игра срещу киевския Арсенал, Зе Соарес се разписа

Двата тима поделиха точките след 1:1 в мач от 27-ия кръг на украинския шампионат

Българинът Велизар Димитров игра 65 минути при домакинското равенство 1:1 на Металург (Донецк) срещу Арсенал (Киев) в мач от 27-я кръг на украинското първенство.

Бившият футболист на ЦСКА бе заменен от Данило. Първият гол в срещата бе дело на бразилеца Зе Соарес, който пристигна в Донецк от столичния Левски.

Кариоката се разписа в 32-ата минута, но гостите успяха да изравнят четири минути преди края на първото полувреме чрез Старгородски, който реализира от дузпа.

Четвърт част преди края на двубоя, голмайсторът Соарес бе заменен от бившето крило на ЦСКА Грегъри Нелсън.

След мача Металург остава на седмо място в класирането с 38 точки, а Арсенал е на пета позиция с 42.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)