2. - Българи в чужбина
  3. Велизар Димитров със счупена челюст след мач на Металург

Велизар Димитров със счупена челюст след мач на Металург

Изключително неприятна контузия получи Велизар Димитров по време на вчерашния мач на неговия Металург (Донецк) срещу Ворскла от първенството на Украйна. Българинът напусна терена със счупена челюст още преди почивката и ще отсъства за неопределено време.

Изключително неприятна контузия получи Велизар Димитров по време на вчерашния мач на неговия Металург (Донецк) срещу Ворскла от първенството на Украйна. Българинът напусна терена със счупена челюст още преди почивката и ще отсъства за неопределено време.

Бившият халф на ЦСКА започна двубоя много активно, но в 27-ата минута беше блъснат грубо от футболиста на домакините Генади Медведев и не можа да продължи срещата. На пресконференцията след мача старши треньорът на Металург Николай Костов, заяви, че контузията на Велизар е голяма загуба за отбора и се надява той да се оправи възможно най-бързо.

Металург спечели драматично мача с 2:1 и вече е на 4-о място в класирането. Победата донесе арменецът Мхитарян в продължението на редовното време. Той получи хубав пас от дълбочина, напредна и със силен удар простреля вратаря на Ворскла.

Другият гол за тима от Донецк беше дело на марио Серджо в 80-ата минута, а за домакините, които са носители на Купата на Украйна, вкара Маркоски през първото полувреме.