2. - Българи в чужбина
  3. Велизар Димитров с 2 гола при убедителна победа на Металург

Велизар Димитров с 2 гола при убедителна победа на Металург

Чавдар Янков с цял мач за тима от Донецк

Отборът на Металург (Донецк) постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на слабака Илишиветц от 24-ия кръг на украинския шампионат. В герой за гостите се превърна българинът Велизар Димитров, който успя да отбележи първия и последния гол за своя отбор, и бе заменен 2 минути преди края. Чавдар Янков също започна като титуляр за Металург и изигра пълни 90 минути.

В 41-ата минута Велизар направи отлична комбинация с бившия футболист на Левски Зе Соареш, който игра само през първото полувреме. След пас на Димитров, бразилецът пусна остро центриране в наказателното поле, топката срещна ръката на противников футболист и съдията отсъди дузпа, която Димитров хладнокръвно превърна в гол и даде аванс на своя тим преди почивката.

Металург удвои аванса си в 68-ата минута със страхотна контраатака, при която Танасе бе изведен на чиста позиция и от около 10 метра вкара втори гол за своя тим. В 82-ата пък резервата Кингсли направи преднината на гостите класическа след поредна контраатака.

Само 2 минути по-късно пък Велизар Димитров бе изведен на чиста позиция от Годин и хладнокръвно вкара втория си гол за крайното 0:4, след което бе заменен.

Така с тази победа Металург вече има 35 точки в актива си и заема 7-о място с минимални шансове да играе в европейските клубни турнири догодина.