2. - Българи в чужбина
  3. Университатя излезе начело в Румъния

Университатя излезе начело в Румъния

Антони Иванов не игра за домакините

Университатя (Крайова) победи с 2:1 Газ Метан и се изравни по точки с лидера в румънското първенство ЧФР Клуж. Антони Иванов не игра за домакините, които отстъпиха именно на ЧФР в последния кръг от редовния сезон, но стартираха с победа шампионския плейоф.

Университатя поведе още в 3-ата минута с гол от дузпа на Александру Чикалдау. Само шест минути по-късно обаче реферът отсъди наказателен удар и в полза на гостите, а Мариус Константин не сбърка - 1:1. Нарушението беше срещу бившия нападател на Левски и ЦСКА Серджиу Буш.

Университатя беше по-добрият отбор до края на мача и заслужено стигна до трите точки. В 27-ата минута Валентин Михайла засече с глава центриране от десния фланг и направи безпомощен стража на Газ Метан.

Утре ЧФР Клуж приема Астра (Гюргево) и има възможност да остане еднолично на върха.
ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0