2. - Българи в чужбина
  3. Тонев влиза при решен мач за Вила

Тонев влиза при решен мач за Вила

Александър Тонев влезе като резерва за Астън Вила в мача от втория кръг в турнира за Купата на английската лига срещу Родъръм, спечелен лесно от бирмингамци с 3:0.

Александър Тонев влезе като резерва за Астън Вила в мача от втория кръг в турнира за Купата на английската лига срещу Родъръм, спечелен лесно от бирмингамци с 3:0. Българският национал се появи на мястото на Габриел Агбонлахор в 67-ата минута при вече оформен резултат и доигра двубоя на „Вила Парк”.

Наставникът на домакините Пол Ламбърт използва силен състав, който установи контрол рано, рано. Андреас Вайман откри в 19-ата минута след грешка на Кари Арнасон от третодивизионния тим.

Кристиан Бентеке направи 2:0 пет минути преди почивката, след като засече центриране на Абгонлахор.

Белгийският нападател беше въвлечен и при третия гол, като асистира за добрия завършек на Фабиан Делф.

Вила няма мач във Висшата лига този уикенд, защото вече игра срещу Челси, които срещат Байерн в мача за европейската Суперкупа в петък вечер.

Така че Ламбърт не даде шансове на водения от Стив Еванс тим на Родъръм, който се наслаждава на старт без загуба този сезон.

Вила достигна полуфиналите в миналогодишното издание на турнира, където беше победен от финалиста и участник в Лига 2 Брадфорд.

Останалите резултати в мачовете от втория кръг на „Кепитъл Уан Къп”, играни в сряда:

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0