2. - Българи в чужбина
  3. Тежка загуба за Спартак Москва (ВИДЕО)

Тежка загуба за Спартак Москва (ВИДЕО)

Ивелин Попов започна като титуляр и остана в игра до 57-ата минута, когато беше заменен от Зе Луиш

Шампионът на Русия Спартак Москва загуби с 1:5 от Зенит Санкт Петербург. Двубоят беше от 4-ия кръг на Премиер лигата, а българският национал Ивелин Попов започна като титуляр и остана в игра до 57-ата минута, когато беше заменен от Зе Луиш.

Първото полувреме завърши при резултат 2:0 за "синьо-белите", като с голове се отчетоха Александър Кокорин и Александър Ерохин. В средата на втората част авансът на Зенит набъбна след попадения на Доменико Кришито и Далер Кузяен.

В 71-ата минута Куинси Промес върна един гол за гостите от дузпа, но малко по-късно вратарят на Спартак Артьом Ребров си отбеляза автогол след подаване на Кришито. В края на мача играта напуснаха Луис Адриано и Игор Смолников, които влязоха в конфликт. Така Зенит събра пълен актив от 12 точки и се върна на върха в класирането. Спартак е 10-и с 5.