2. - Българи в чужбина
  3. Спас Делев блести при победа на Погон

Спас Делев блести при победа на Погон

Нападателят се разписа на два пъти при успеха срещу Рух

Спас Делев вкара два гола за победата на Погон с 2:1 срещу Рух в мач от полското първенство.

Срещата започна зле за домакините, след като Ярослав Ниежгода изведе Рух напред в резултата в 18-ата минута, но много скоро Спас Делев възстанови равенството. През второто полувреме бившият нападател на Пирин, ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Берое продължи да е най-голямата заплаха за вратата на гостите и след час игра реализира втория си гол в мача. В 88-ата минута той беше заменен от Матеуш Левандовски под бурните овации на феновете.

Само допреди няколко седмици Погон беше на дъното в класирането, но оттогава тимът се намира в силна серия и с днешаната победа излезе на 5-о място в таблицата. Водач в Полша е Лехия (Гданск), където играят Милен Гамаков и Симеон Славчев.

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)