3. Сензация в Лига Европа с българско участие

Сензация в Лига Европа с българско участие

Васил Божиков и Слован изхвърлиха ПАОК

Националът Васил Божиков и неговият Слован Братислава поднесоха сензацията в плейофите за влизане в групите на Лига Европа, след като елиминираха гръцкия гранд ПАОК.

Тимът от Словакия спечели преди седмица у дома с 1:0, а тази вечер отстъпи на “Тумба” с 2:3, но продължава напред благодарение на повечето голове на чужд терен. Божиков започна титуляр в защитата на Слован и остана до края на терена. Слован държеше съдбата в ръцете си през цялото време.

Гостите откриха чрез Юрий Медведев в 38-ата минута, но след почивката допуснаха обрат. Димитриос Лимниос изравни в 49-ата минута, а само минута ро-късно Карол Швидерски направи 2:1. Слован върна равенството в 61-ата минута чрез Вернон Де Марко. В самия край Димитриос Януполис донесе победата на ПАОК, но тя се оказа недостатъчна за продължаване напред.