2. - Българи в чужбина
  3. Ранна смяна на Краев при загуба от Бенфика

Ранна смяна на Краев при загуба от Бенфика

Бенфика отбеляза единствения гол в мача през първото полувреме

Българският национал Божидар Краев остана на терена 64 минути за своя Жил Висенте при домакинската загуба от Бенфика с 0:1.

Краев бе първия сменен футболист за един от двата отбора, а това се случи в момент, в който гостите вече водеха в резултата. Бенфика отбеляза единствения гол в мача през първото полувреме. Голмайсторът Карсол Винисиус реализира след центриране от ляво и добър изстрел с глава, който изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

Успехът обаче не дойде никак лесно за Бенфика, които за цял мач само два пъти уцелиха вратата на съперника. За сметка на това футболистите на Жил Висенте цели 7 пъти намериха вратата на съперника, но стражът на лисабонци успя да се справи със ситуацията.

Победата дойде след две поредни загуби, които застрашиха сериозно първото място на Бенфика, но трите точки върнаха отбора на чело на класирането. Бенфика е с точка повече пред основния си конкурент Порто, от който загуби преди две седмици.
ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0