2. - Българи в чужбина
  3. Рангелов помогна на Коня да се класира за четвъртфиналите на Купата на Турция (ВИДЕО)

Фенербахче изхвърли Бешикташ с гол на Ван Перси

Българският национал Димитър Рангелов помогна на Коняспор да се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Турция. Нападателят се разписа при победата с 2:1 над втородивизионния Юмраниеспор след продължения.

Сердар Озбайрактар даде аванс на гостите с гол в 48-ата минута. Същият получи втори жълт картон в 68-ата минута и остави своите с човек по-малко. Димитър Рангелов се появи в 79-ата минута и успя да изравни в 84-ата, засичайки свит пас на дузпата. Така, мачът влезе в продължения и в 99-ата минута Ягош Вукович осъществи обрата от дузпа за крайното 2:1.

В най-интригуващия сблъсък Фебербахче победи 1:0 Бешикташ на неговия стадион. Гола отбеляза Робин ван Перси в 72-ата минута. Вчера носителят на трофея Галатасарай отпадна след поражение 1:2 като гост на Истанбул Башакшехир.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)