2. - Българи в чужбина
  3. Рангелов бележи в дербито на Тел Авив

Рангелов бележи в дербито на Тел Авив

Митко наказа Апоел

Нападателят на Макаби (Тел Авив) Димитър Рангелов вкара втория си гол за своя тим от началото на сезона, след като се разписа в дербито с Апоел (Тел Авив) за Купата на Израел. Въпреки че срещата бе без значение и за двата тима, те направиха истинско голово шоу, завършвайки 3:3.

Макаби си беше осигурим предсрочно класиране за 1/4 финала на турнира, след като заемаше първото място в групата с 10 точки, колкото има и втория Макаби (Нетаня). В същото време Апоел пък нямаше шансове за класирне, тъй като твърдо заема последната позиция в групата с едва 3 точки.

Гостите първи поведоха в резултата с голове на Даун в 32-ата и Жао в 35-ата минута. Шени намали на 1:2 в 41-ата минута, но Марл вкара трето попадение за Апоел в 68-ата. Тогава в игра се появи Рангелов, който в 77-ата минута направи резултата 2:3, а в самия край на мача Строл оформи крайното 3:3.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)