2. - Българи в чужбина
  3. Петър Златинов се разписа при успех на Интер, първи гол за Иван Цветков

Петър Златинов се разписа при успех на Интер, първи гол за Иван Цветков

Българският полузащитник Петър Златинов вкара един от четирите гола за Интер (Баку) при успеха с 4:2 над Стандарт (Сумгаит), но беше определен за най-добър в редиците на своя тим. След този успех футболистите на треньора Кахабер Цхададзе водят в класирането с 19 точки от 8 мача.

Мачът тръгна много добре за Интер, които в рамките на две минути между 19-а и 21-а вкараха два гола заради грешки в защитата. Най-напред Самир Абасов откри, а след него Петър Златинов удвои аванса на своите.

Хазар-Ленкоран не остави никакви шансове на Симург и го победи с 3:0. Българският нападател Иван Цветков вкара първото си попадение за сезона, след като се разписа за крайното 3:0 в 48-ата минута. Радомир Тодоров игра пълни 90 минути за Хазар, докато Костадин Джамбазов не се появи на терена. След тази победа Хазар е на 4-о място в класирането с 14 точки.

За гостите от Симург през второто полувреме се появи преотстъпеният от Славия Николай Вълев-Гонзо. Симург е на 3-о място с 16 точки. ФК Баку с българския защитник Александър Томаш падна 0:2 от Нефтчи (Баку) и със 7 точки и мач по-малко заема 9-о място в класирането.