2. - Българи в чужбина
  3. Пеев с пореден цял мач за Амкар, тимът от Перм загуби от лидера

Пеев с пореден цял мач за Амкар, тимът от Перм загуби от лидера

Българският полузащитник изигра нови 90 минути за руския тим

Българският полузащитник Георги Пеев изигра поредните си 90 минути за своя Амкар (Перм) и получи жълт картон в домакинството на отбора на лидера във временното подреждане ЦСКА (Москва). Тимът на българина загуби срещата от 16-ия кръг с 0:2 и по този начин остана в долната половина на класирането.

ЦСКА излезе с гол напред още в 8-ата минута, когато Сейду Думбиа изведе гостите напред. Преднината на „червените” от едно попадение се запази до почивката.

През втората част ЦСКА достигна до още един гол, който направи преднината на гостуващия тим по-комфортна. Автор на попадението отново бе Думбиа, като вторият си гол той отбеляза в 84-ата минута.

След успеха ЦСКА продължава да е на първата позиция с 34 точки, на пет пред втория – шампиона на Русия Зенит (Санкт Петербург). Амкар и Георги Пеев са на 10-ото място и са с 19 точки.

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)