2. - Българи в чужбина
  3. Ники Михайлов с единствената чиста мрежа в Холандия

Ники Михайлов с единствената чиста мрежа в Холандия

ПСВ изпусна първото място

Българският вратар на Твенте не допусна гол в четвърти пореден шампионатен мач от елитното първенство на Холандия. Днес Твенте победи убедително Утрехт с 4:0.

„Червените” се завърнаха сред лидерите в шампионата след двете равенства в първите срещи.

Успехът освен с добрата игра на Михайлов бе подпечатан и от голмайсторските умения на новопривлечения таран Марк Янко, който се разписа на два пъти в 64-ата и 72-ата минути. Люк Де Йонг също не спира да бележи попадения за „червените”. Младата надежда на холандския футбол реализира другите две попадения, като бе точен в 78-ата и 84-ата минути.

В друг мач от четвъртия кръг на първенството ПСВ със Станислав Манолев в редиците си не успя да се справи с аутсайдера Ден Хааг. Срещата завърши при резултат 2:2, а спечелената точка не позволи на „филипсите” да окупират еднолично първото място в класирането.

Лидер в Холандия е Аякс с 10 точки, също колкото има и ПСВ. Твенте пък измести Грьонинген от третото място със сбор от осем точки.