2. - Българи в чужбина
  3. Мартин Минчев и Спарта докосват титлата в Чехия след успех над големия враг (ВИДЕО)

Българският национал бе титуляр в дербито на Прага

Спарта Прага спечели с 3:2 столичното дерби от втория плейофен кръг на чешкото първенство срещу Славия. По този начин три кръга преди края на шампионата отборът на Мартин Минчев дръпна с пет точки (74:69) пред днешния си съперник, който е и най-близкият преследвач.

Българският национал започна като титуляр в дербито и остана на терена до 71-ата минута.

Половин час след началото на двубоя Лукаш Хараслин даде аванс на Спарта. Само пет минути след това Иван Шранц изравни. Асгер Сьоренсен обаче донесе победата на домакините с попадение в 63-ата минута. Вацлав Юречка изравни в 85-ата минута, но дълбоко в добавеното време, в седмата минута след 90-ата, Ладислав Крейчи бе точен от дузпа и измъкна трите точки за Спарта.