2. - Българи в чужбина
  3. Мамелъди и Стоичков направиха 3:3 с Марока

Мамелъди и Стоичков направиха 3:3 с Марока

Два кръга преди края разликата с лидера Суперспорт е 4 точки, което на практика означава, че битката за титлата е загубена за българския наставник

Съставът на Мамелъди Съндаунс, който е воден от българина Христо Стоичков, завърши 3:3 като домакин с Морока Суалоус, в мач от 28-ия кръг на първенството на ЮАР. Тимът на Стоичков доигра отложената среща, която бе прекъсната преди няколко дни заради проблеми с осветлението на стадиона. Двубоят започна от 37-ата минута при резултат 2:0 в полза на Морока.

В 43-ата минута Патисон върна един гол, а Зотлане възстанови равенството в 67-ата мин. Три минути по-късно обаче Номвете вкара за 2:3. Все пак Съндаунс успя да спечели една точка, след като в 76-ата мин. Морири се разписа за 3:3, с което оформи крайния резултат.

След този мач Мамелъди заема второ място в класирането, като изостава на 4 точки от лидера Суперспорт Юнайтед, а до края на първенството остават само 2 кръга.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)