2. - Българи в чужбина
  3. Лех Познан надви Лехия Гданск, Тонев започна като титуляр (видео)

Лех Познан надви Лехия Гданск, Тонев започна като титуляр (видео)

Отборът на Лех Познан, където се състезава българинът Александър Тонев, спечели с 2:1 домакинството си на Лехия Гданск от 26-ия кръг на полското първенство

Отборът на Лех Познан, където се състезава българинът Александър Тонев, спечели с 2:1 домакинството си на Лехия Гданск от 26-ия кръг на полското първенство. Българският полузащитник започна като титуляр за своя тим и остана на терена до 71-ата минута, когато бе заменен.

Иначе Лех Познан откри резултата в края на първата част. Точен за 1:0 в 43-ата минута бе Убипарип. Гостите от Лехия Гданск изравниха в 64-ата минута, когато Иняч бе точен от дузпа. Победния гол за Лех Познан отбеляза Можджен в 86-ата минута.

Така отборът на Александър Тонев прибави нови три точки към актива си и вече има 42, като заема 4-ата позиция и изостава със 7 пункта от лидера – Легия (Варшава). Лехия Гданск е на 14-ото място с 24 точки.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)