2. - Българи в чужбина
  3. Костадинов уцели греда срещу отбора на Хичо

Костадинов уцели греда срещу отбора на Хичо

Арсенал (Тула) и Урал (Екатеринбург) завършиха при резултат 0:0

Арсенал (Тула) и Урал (Екатеринбург) завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 23-ия кръг на руската Премиер Лига.

Гостите от Екатеринбург играха в последния четвърт час с човек по-малко, тъй като в 76-ата минута директен червен картон получи Михаил Меркулов. Той бе отстранен от игра за това, че спря непозволено излизащия сам срещу вратаря на гостите Ярослав Годзюр халф Зелимхан Бакаев.

Още в 10-ата минута Георги Костадинов уцели греда за домакините от Тула. Бившият халф на Левски записа 45 минути за Арсенал, като на почивката бе сменен от Сергей Ткачов. Другият българин в тима на тулчани - Михаил Александров, пропусна срещата заради контузия. Николай Димитров - Хичо път бе в стартовия състав на Урал и бе сменен в 81-ата минута от Марко Араторе.

По-рано днес Енисей и Уфа завършиха помежду си при 0:0, като домакините от Енисей вече в 8 поредни мача в първенството нямат победа. Халфът от Люксембург Оливие Тил пропусна дузпа за Уфа още в 7-ата минута.