2. - Българи в чужбина
  3. Костадин Башов записа 68 минути при хикс на Алки

Костадин Башов записа 68 минути при хикс на Алки

Българинът създаде няколко голови положения за съотборниците си при 1:1 срещу Арис

Българският нападател Костадин Башов изигра добри 68 минути за Алки (Ларнака) при гостуването на Арис (Лимасол), завършило 1:1.

Домакините от Арис, които са застрашени от изпадане, откриха резултата в 60-ата минута чрез Желсон Гонсалес, който по диагонала от 10 метра наказа вратаря Черняк след пас на Гонсалес. Десет минути по-късно гостите изравниха малко случайно, след като Арнал Либерт Конде довкара изпусната от Ковач топка. Унгарският вратар на Арис не успя да се намеси убедително след центриране на македонеца Глигоров от фаул.

Костадин Башов започна като титуляр и в 19-ата минута създаде добър шанс за гол, след като проби по крилото и върна топката назад. Българинът подаде на Добрашинович, който от 20 метра стреля силно, но топката облиза страничната греда.

След този резултат Алки има 20 точки и се намира на 7-о място. Арис остана на 12-о място с 15 точки.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)