2. - Българи в чужбина
  3. Коловати не играе в Япония, Нагоя стана шампион за първи път

Коловати не играе в Япония, Нагоя стана шампион за първи път

Отборът на Нагоя Грампус стана шампион на Япония по футбол за първи път в историята си. В мач от 31-ия кръг възпитаниците на Драган Стойкович-Пикси победиха изпадналия вече Шонан Белмаре с 1:0. Единственият и победен гол реализира Кейджи Тамада с глава в 65-та минута.

Така три кръга преди край Нагоя е недостижим на върха с 66 точки с аванс от 10 точки пред Кашима Антлърс и Гамба Осака.

В този кръг шампионът от последните три години Кашима Антлърс завърши наравно 0:0 като гост на Висел Кобе и по този начин сдаде титлата.

Нагоя Грампус е първият тим, който става шампион преди последния кръг, откакто японската Джей лига премина във формата от едно първенство в един сезон през 2005-а година.

Същевременно българският защитник Илиян Стоянов не взе участие при убедителната победа на Хирошима Санфрече с 4:0 над Нийгата. Коловати за втори пореден мач не попадна в групата на своя треньор Михайло Петрович. Три кръга преди края тимът на кюстендилеца заема 7-ото място в класирането с актив 48 точки, изоставайки с 8 от третия Гамба Осака, което прави шансовете на "виолетовите" за участие в Шампионската лига на Азия илюзорни.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)