2. - Българи в чужбина
  3. Канят Георги Донков на турнира на легендите в Бохум

Канят Георги Донков на турнира на легендите в Бохум

Покана за участие на големия турнир за "Руе къп" в Бохум през уикенда получи бившият национал по футбол и състезател на Левски, Ботев, ЦСКА, Бохум, Кьолн и настоящ помощник треньор на третодивизионния Вакер (Бургхаузен) Георги Донков

Покана за участие на големия турнир за "Руе къп" в Бохум през уикенда получи бившият национал по футбол и състезател на Левски, Ботев, ЦСКА, Бохум, Кьолн и настоящ помощник треньор на третодивизионния Вакер (Бургхаузен) Георги Донков. Таранът е отговорил положително на предложението да се включи в тима на Бохум с който през сезон 1996/97 постигна най-големия успех в историята на клуба - четвъртфинал в турнира за купата на УЕФА и пето място в Бундеслигата.

Треньор на тима на Донков ще бъде легендарния Клаус Топмьолер, който го взе от ЦСКА през 1996 година. Част от останалите звезди в тима ще са Уве Господарек, Дариус Вош, Петер Бехер и Зоран Малич. Другите два тима в турнира ще са Шалке и Борусия Дортмунд със съставите от сезон 1996/97. Тогава Шалке с треньор Хуб Стивенс спечели купата на УЕФА, а Борусия Дортмунд начело с Отмар Хицфелд стана шампион на Германия.

В събота (26 март) отборите са канени на официална вечеря давана от организаторите на турнира, а в неделя (27 март) ще играят всеки срещу всеки. В момента Бургхаузен, където треньор е легендарния Марио Баслер, а негов помощник Георги Донков е на 11-о място в класирането на трета Бундеслига.
Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)