2. - Българи в чужбина
  3. Иванков и Бурса с четвърта поредна победа, преди ШЛ

Иванков и Бурса с четвърта поредна победа, преди ШЛ

Шампионите на Турция Димитър Иванков и Бурсаспор запазиха стопроцентовата си успеваемост от началото на шампионата с четвърта поредна победа в Суперлигата.

Днес Бурса победи като домакин Ешкишехирспор с 2:1. Шампионите обаче имаха нелеката задача да обръщат резултата в своя полза, след като Шезер Йортюрк откри резултата в полза на аутсайдерите в 19-ата минута.

Гостите запазиха преднината си и през голяма част от второто полувреме. Едва в 70-ата минута Леонел Нунес възстанови равенството. Победата с точно изпълнение донесе Йълдъръм шест минути по-късно.

Следващата седмица Бурса ще дебютира в Шампионската лига. Турският шампион приема Валенсия в първи мач от груповата фаза на турнира. В класирането на Суперлигата тимът на Иванков единствен е непобеден до този момент.