2. - Българи в чужбина
  3. Хирошима на финал за Купата на лигата, Коловати играе едно полувреме

Хирошима на финал за Купата на лигата, Коловати играе едно полувреме

Българският защитник Илиян Стоянов игра едно полувреме при равенството 1:1 на неговия Хирошима Санфрече като гост на Шимицу в мач-реванш от турнира за Купата на японската лига. Хиксът бе достатъчен на виолетовите да стигнат финала за отличието, защото в първата среща бяха победили с 2:1.

Коловати започна като титуляр, но бе заменен на полувремето заради контузия.

Иначе Хирошима откри резултата в 65-ата минута с гол на Ямагаши. Шинджи Оно изравни в 88-ата минута, а до края домакините имаха твърде малко време, за да докарат мача до продължения.

Така Санфрече ще играе финал за Купата на лигата. Съперник на тима на бившия вече български национал ще бъде тимът на Ивата, който се справи с Кавазаки Фронтале. Илиян Стоянов ще се опита да спечели за трети път в кариерата си отличието. Той триумфира в надпреварата с предишния си клуб ДЖЕФ Юнайтед през 2005 и през 2006 година.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)