2. - Българи в чужбина
  3. Грьойтер Фюрт нанесе пета поредна загуба на Дуисбург

Грьойтер Фюрт нанесе пета поредна загуба на Дуисбург

Валери Домовчийски се появи в 63-ата минута при 0:2, Асен Караславов остана резерва за победителите

Българите Валери Домовчийски и Асен Караславово не попаднаха сред титулярите на Дуисбург и Грьойтер Фюрт, които се срещнаха в мач от 24-и кръг на Втора Бундеслига.

Бившият футболист на Левски се появи в игра за „зебрите” в 63-ата минута, когато те вече изоставаха с резултат 0:2, но не можа да помогне на своите да избегнат поражението.

Срещата приключи именно с успех от 2:0 за Гройтер Фюрт, на чиято резервна скамейка цял мач остана бранителят Асен Караславов. Попаденията за гостите паднаха в заключителната част на срещата и бяха дело на Осеан (’78) и Цилнер (’91).

След успеха си Гройтер Фюрт остана лидер във Втора Бундеслига с актив от 50 точки, докато Дуисбург отчете своята пета поредна загуба и все още е над чертата на изпадащите единствено заради по-добрата си голова разлика от АУЕ Ерцебирге, който обаче е с два мача по-малко от тима на Домо.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)