2. - Българи в чужбина
  3. Евтимов и Бъртън се класираха на 1/4-финал за Купата на лигата в Англия

Евтимов и Бъртън се класираха на 1/4-финал за Купата на лигата в Англия

Тимът от трета дивизия изхвърли Нотингам след драма

Българският вратар Димитър Евтимов и тимът му Бъртън Албиън продължават блестящото си представяне в турнира за купата на Лигата на Англия. Третодивизионният тим победи с 3:2 Нотингам и се класира за първи път в историята си за четвъртфиналите на турнира.

Вратарят беше титуляр и изигра поредния си стабилен мач, а тимът му отстрани седмия в Чемпиъншип, който има четири Купи в историята си.

Всички голове паднаха през второто полувреме. На “Пирели Стейдиъм” домакините поведоха с 2:0 след почивката след автогол на Янко и попадение на Фрейзър. Форест върна един гол чрез Грабън, но страхотно воле на Хескет направи резултата 3:1. В края резервата Апиа отбеляза за 3:2, но Бъртън заслужено стигна до крайния успех.

Евтимов се изправи срещу клуба, в който прекара седем години, но изигра само два мача за двукратните европейски шампиони. Мениджърът му Найджъл Клъф пък има над 400 мача за Нотингам, а баща му Брайън Клъф е легенда на клуба.