2. - Българи в чужбина
  3. Динамо Москва разпиля Тула с Георги Костадинов (ВИДЕО)

Динамо Москва разпиля Тула с Георги Костадинов (ВИДЕО)

Капитанът на националния ни отбор получи жълт картон още в началото на мача

Динамо Москва разгроми Арсенал Тула с 5:1 в мач от 15-ия кръг на руския шампионат. Цял мач за гостите изигра капитанът на българския национален отбор Георги Костадинов. Полузащитникът получи официално предупреждение още в 7-ата минута и трябваше да е много внимателен, така че да не остави своя тим с човек по-малко.

Московчани изиграха много силно първо полувреме и решиха мача в своя полза още преди почивката. След категоричния успех Динамо е втори в класирането с актив от 29 точки. Арсенал Тула заема 14-ото място с 13.

В рамките на по-малко от 15 минути домакините вкараха четири попадения. Четвърт час след началото Себастиан Шимански вкара за 1:0, а Фабиан Балбуена удвои преднината на столичани в 22-рата минута. До 27-ата минута Вячеслав Грулев се разписа на два пъти и направи резултата 4:0, с което беше предрешен изходът от двубоя.

Час игра след началото Арсен Захарян вкара за 5:0, а Арсенал Тула не изглеждаше на себе си. Гостите все пак успяха да се съберат и в 86-ата минута вкараха почетно попадение. Автор на гола беше Даниил Хлусевич.

В следващия кръг от руския шампионат Арсенал Тула ще има друг столичен противник в лицето на Локомотив Москва. Този път обаче Костадинов и компания ще разполагат с лукса на собствения си стадион.